Aktualności

Nowoczesna parterówka z garażem

Nowoczesna parterówka z garażem

Mochito to nowoczesny dom parterowy, przeznaczony dla 3-5 osobowej rodziny.

Ciekawa forma w połączeniu z naturalnymi materiałami sprawiają, że dom ma nowoczesny charakter, a zarazem sprawia wrażenie ciepłego i przytulnego.

Dzięki dobrze zagospodarowanej przestrzeni, Mochito będzie bardzo wygodny w użytkowaniu.

Na szczególną uwagę zasługuje rozplanowanie pomieszczeń. Dom podzielono na trzy strefy – dzienną, nocną i gospodarczą. W tej pierwszej zaprojektowano salon z jadalnia, dużą kuchnię, oraz dodatkowy pokój .

Co ważne, mimo tego że garaż jest dostępny z wnętrza domu to komunikacja z nim odbywa się przez cześć dzienną. Strefa nocna gdzie zlokalizowano trzy sypialnie, łazienkę i garderobę jest oddzielona od reszty domu drzwiami.

W części gospodarczej poza garażem i kotłownią przewidziano korytarz, który oddziela pomieszczenia brudne od części dziennej, oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Z racji tego, że ta strefa domu nie wymaga dużego ogrzewania, pomieszczenie to świetnie nadaje się na spiżarnię.

Na uwagę zasługuje również strefa wejściowa przykryta długiem zadaszeniem obejmującym wjazd do garażu. Stworzony  podcień zabezpiecza kuchnie przed nadmiernym nagrzewaniem.

Aby ułatwić wykorzystanie  strychu,  w holu, przewidziano otwór w stropie na schody spuszczane.

Kotłownie zaprojektowano na paliwo stałe wraz z dodatkową instalacją gazową dla osób chcących korzystać z tego źródła ogrzewania.

W projekcie zastosowano wyłącznie typowe i sprawdzone rozwiązania, co znacznie ułatwi realizację.

Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano  rozwiązania energooszczędne  na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.

szczegóły projektu

Inne wpisy

Nowość w naszej ofercie – Projekt Kalwados

Kalwados to dom parterowy, przeznaczony dla 3-5 osobowej rodziny. Prosta, foremna bryła w połączeniu z naturalnymi materiałami, nadają mu lekkości i elegancji, oraz sprawiają wrażenie ciepłego i przytulnego. Kalwados oferuje…