Projekty domów małych

Projekty małych domów
Posiadanie własnego małego domu to marzenie wielu Polaków. Kto bowiem chociaż przez chwilę nie pragnął pozbyć się swojego mieszkania w bloku w mieście i przenieść się gdzieś poza jego granice? Nawet najmniejszy dom daje możliwość odpoczynku, relaksu, poczucia się wolnym, a przede wszystkim ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. Tworząc projekty naszych małych domów doskonale wiemy, czego oczekują ich przyszli użytkownicy. Właśnie dlatego każdy z nich charakteryzują te 3 kluczowe cechy.
Kompleksowość – mały dom nie musi być ani ciasny, ani niewygodny. W naszym projektach dbamy bowiem o pełną funkcjonalność każdego pomieszczenia, jak i całego budynku. Tak, aby pomimo niewielkich rozmiarów, pozwalał on na jak największą swobodę. Dzięki takiemu podejściu, w naszych małych domach możemy zaoferować układy funkcjonalne charakterystyczne dla znacznie większych budynków – pozwalające na zaplanowanie dodatkowej toalety, wc, spiżarni, a nawet garderoby.
Solidność – projektując je bierzemy pod uwagę także fakt, że mają służyć przez lata. Właśnie dlatego rekomendujemy używanie dobrych i wytrzymałych materiałów oraz planujemy je tak, aby były w pełni energooszczędne.
Wyjątkowy styl – w myśl zasady, że małe jest piękne, nie zapominamy o tak istotnym czynniku, jakim jest sam wygląd budynków. Dobieramy odpowiednie kolory, materiały i wykończenia, aby małe domy były nie tylko kompleksowe i solidne, ale także cieszyły swoim świetnym wyglądem.
Mały dom – co jeszcze powinieneś wiedzieć na temat jego projektu?
Mały dom jest doskonałą opcją nie tylko do mieszkania na co dzień. Wiele osób decyduje się na jego budowę jedynie w celach rekreacyjnych – tak, aby korzystać z jego uroków na przykład w czasie wakacji czy krótkiego urlopu w ciągu roku. Domy o małej powierzchni są doskonałym wyborem także dla seniorów, którzy po latach spędzonych w zatłoczonym mieście, swoją emeryturę chcą spędzić w spokoju i bliżej natury.
Kolejną zaletą tego typu budynku jest jego ekonomiczność. Albowiem mniejsza powierzchnia wiąże się również z mniejszym zużyciem energii czy chociażby oszczędnościami w zakresie ogrzewania w zimie.
Jedną z jego ważnych zalet jest też fakt, iż mały dom bez problemu można wybudować na mniejszej powierzchni. W tego typu przedsięwzięciach wąska działka nie stanowi dużego kłopotu. Istotny jest również aspekt finansowy – mniejszy dom po prostu kosztuje mniej, a sama jego budowa trwa krócej.
Małe domy – gotowe projekty
W ofercie naszej pracowni projektowej obecnie znajdziesz kilkanaście gotowych propozycji wyjątkowych domów o niewielkich rozmiarach. Nasze projekty są dopasowane do różnych gustów, dlatego z powodzeniem wybierzesz pośród nich zarówno małe domy parterowe, piętrowe i z poddaszem. Dodatkowo, możesz wybierać spośród różnych stylów, w jakich zostały zaprojektowane. Z myślą o Tobie przygotowaliśmy zarówno kilkanaście bardzo klasycznych i tradycyjnych domów, ale z powodzeniem znajdziesz u nas również małe domy o nowoczesnym charakterze.
Kupując nasze projekty otrzymujesz nie tylko projekt budowlany, ale również kompleksową dokumentację techniczną, która w istotny sposób ułatwi Ci zaplanowanie, jak i przeprowadzenie całej budowy Twojego wymarzonego małego domu.

Archand Pracownia Projektowa

ul. Wystawowa 1 - budynek IASE

51-618 Wrocław